Studencka Konferencja Nauk Ścisłych im. prof. Antoniego Hoborskiego

15 listopada, godz. 9:00, transmisja online

Serdecznie zapraszamy na ogólnopolską konferencję, na której młodzi i obiecujący adepci nauk ścisłych opowiedzą słuchaczom o swoich badaniach, codziennej pracy przy projektach badawczych i konstrukcyjnych oraz zaprezentują swoją wizję rozwoju tejże problematyki.

Przewidziane sekcje to: nauki fizyczne, chemiczne i matematyczne; nauki informatyczne; nauki biofizyczne i biochemiczne; nauki techniczne i konstrukcyjne.
Zapraszamy do odwiedzenia strony konferencji, na której można uzyskać więcej informacji i dokonać zapisu: http://skns.hoborskiego.agh.edu.pl/

Konferencja Studenckich Kół Naukowych „Kariera uczonego atrakcyjną ścieżką życiową"

17 XI Środa, godz. 18.00 (ACMiN)

Zaproszeni goście:
•    Prof. dr hab. inż. Piotr Faliszewski z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji
•    Prof. dr hab. inż. Jerzy Niewodniczański z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej
•    Dr hab. Maciej Capiński, prof. AGH z Wydziału Matematyki Stosowanej
•    Dr hab. inż. Andrzej Skalski, prof. AGH z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej

Link do spotkania: youtu.be/c0q5B0JYWWQ

Podczas poprzednich edycji konferencji wystąpili:

• prof. Janina Milewska Duda
  • prof. Bogusław Baś
  • prof. Jerzy Janik
  • prof. Kazimierz Jeleń
  • prof. Aleksander Karcz
  • prof. Stanisław Komornicki
  • prof. Marek Lankosz
  • prof. Andrzej Małecki
  • prof. Józef Myjak
  • prof. Jerzy Niewodniczański
  • prof. Zdzisław Skupień
  • prof. Adam Paweł Wojda
  • prof. dr hab. Leszek Czepirski
  • prof. dr hab. inż. Marek Danielewski
  • prof. dr hab. Wiesława Sikora
  • prof. dr hab. Bolesław Kacewicz
  • prof. dr. hab. inż. Janina Molenda, WEiP
  • prof. dr. hab. Mariusz Woźniak, WMS

Konferencja dydaktyczna „Nauczanie przedmiotów ścisłych poprzez doświadczenie”

Serdecznie zapraszamy na Konferencję Dydaktyczną „Nauczanie przedmiotów ścisłych poprzez doświadczenie”, która odbędzie się 19 listopada 2021 r. (piątek) w godzinach 15:00-18:00.

Konferencja odbędzie się w ramach tegorocznych obchodów Święta Nauk Ścisłych w AGH – dni prof. Antoniego Hoborskiego. Ma ona na celu upowszechnienie i popularyzację potrzeby rozwoju nauk ścisłych i świadomości ich właściwego nauczania w szczególności w środowiskach nauczycieli szkół ponadpodstawowych i akademickich.

Tegoroczna konferencja będzie zorganizowana w sposób hybrydowy. Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu udostępniona będzie transmisja on-line tego spotkania.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Aby potwierdzić swój udział w wydarzeniu prosimy wypełnić formularz rejestracyjny.

Program konferencji dydaktycznej „Nauczanie przedmiotów ścisłych przez doświadczanie”:
15:00-15:10
prof. dr hab. inż. Wojciech Łużny – Prorektor ds. Kształcenia – wystąpienie

15:10-15:55
prof. dr hab. Janusz Wolny – Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej „Olimpiada o diamentowy indeks”.

15:55-16:00

16:00-16:45
dr Krzysztof Maj – Wydział Humanistyczny „Nauczanie poprzez granie”.

16:45-16:50

16:50-17:35
dr inż. Paweł Janowski i mgr inż. Michał Kud – Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej "Fizyka w kuchni".

17:35-17:40

17:40-17:50