Dni Hoborskiego 2015

W dniach od 7 do 15 listopada 2015 r. odbyła się druga edycja "Dni Hoborskiego - Święta Nauk Ścisłych w AGH". W ramach tego wydarzenia zorganizowano konferencję naukową "Nauki podstawowe w AGH" połączoną z wręczeniem Nagrody im. Prof. Antoniego Marii Hoborskiego, konferencję dydaktyczną "Nauczanie przedmiotów podstawowych w gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych i w uczelniach - laboratoria" oraz trzy konferencje studenckich kół naukowych działających na wydziałach organizujących Dni Hoborskiego. Przy okazji Dni Hoborskiego odbyły się posiedzenia Rady Społecznej Wydziału Matematyki Stosowanej oraz Komitetu Głównego Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Zorganizowano również dwa koncerty: "Melodie nauki - nadzieje i marzenia" oraz jubileuszowy koncert chóru Lege Artis "Natężenie chóralności - Turnau a cappella". Odbyły się także międzywydziałowe zawody sportowe studentów i pracowników. Ponadto miało miejsce spotkanie towarzyskie studentów "Integracja nauk ścisłych".